Till Innehållet
HyVä-digi Sök på sidan

Rådgivningen i Gammelbacka

Gör så här

Rådgivningens telefontid vardagar kl. 12-13. Du kan även boka tid via den elektroniska tidsbokningstjänsten. Den elektroniska tidsbokningen fungerar endast då du reserverar tid till barnrådgivningen.

Var vänlig och avboka din tid till rådgivningen genom att ringa till hälsovådaren under telefontiden, eller genom att skicka ett sms till hälsovårdaren.

Förutom de periodiska hälsoundersökningarna erbjuder rådgivningsbyråerna besökstider för rådgivningen också utan tidsbokning. Små ärenden, exempelvis vaccinering, uppföljning av fostertillväxt eller att lyssna på fostrets hjärtljud, kan skötas under de ovan nämnda öppna besökstiderna

Öppna mottagningen på rådgivningen är under sportlovet i veckan 8 stängd

Rådgivningen i Gammelbacka mån. kl. 9.00-11.00
Borgå familjecenter ons. kl. 13.00–15.00
Rådgivningen i Vårberga fre. kl. 9.00-11.00

Jenni Mattila

Hälsovårdare

040 489 9506

Jenni.Mattila@itauusimaa.fi

Mödra- och barnrådgivningen, Gammelbacka

Minna Ahola

Hälsovårdare

040 186 8533

Minna.Ahola@itauusimaa.fi

Mödra- och barnrådgivningen, Gammelbacka

Anna Palomäki

Hälsovårdare

040 184 2197

Anna.Palomaki@itauusimaa.fi

Mödra- och barnrådgivningen, Gammelbacka

Maria Rahikainen

Hälsovårdare

040 572 5586

Maria.Rahikainen@itauusimaa.fi

Mödra- och barnrådgivningen, Gammelbacka

Jaana Rapeli

Hälsovårdare

040 353 6272

Jaana.Rapeli@itauusimaa.fi

Mödra- och barnrådgivningen, Gammelbacka

Annette Pellikka

Sjukskötare/Hälsovårdare

040 489 9508

Annette.Pellikka@itauusimaa.fi

Mödra- och barnrådgivningen, Gammelbacka

Besöksadress

Slingervägen 3
06400 Borgå